Peter Puškár

Overený profil
Správa profilu
Bratislavský kraj - Dunajská Lužná
Kandidát na starostu
Strana: PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ
podporil 9 z 9 návrhov

O mne

Pri myšlienke založiť stranu som preferoval štyri programové piliere: náš štát, naše potreby, naša ekonomika, hospodárstvo a náš priestor na život. V rámci nich sa PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ zameriava na korupciu a klientelizmus v štátnej správe, projekt zníženia nezamestnanosti, verejné financie a životné prostredie. Zároveň si uvedomujem dôležitosť regionálnej politiky a nutnosť riešenia problémov na komunálnej úrovni, a preto kladiem dôraz na regionálne štruktúry a komunálnu politiku. Chcem vrátiť dôveru politike, politikom a znížiť mieru nespravodlivosti v spoločnosti. Verím, že s vašou podporou do- siahneme potrebnú zmenu na Slovensku.

Prečo podporujem kampaň

Sme strana, ktorá presadzuje princípy spravodlivosti v politike, v občianskom živote a v spoločnosti založenej na práve. Pociťujeme preto útlak zo strany doterajších politikov a najme médií ktoré im posluhujú rovnako ako štátne orgány. Oligarchovia v tejto krajine zneužívaju štátne zložky k potláčaniu slobody a práva. My sme tí, ktorí robia čo je v našich silách aby sme to zmenili.

Ako funguje SprávniKANDIDÁTI.sk

Pred voľbami

Dávame šancu Správnym kandidátom
Pripravili sme deväť opatrení, ktorých prijatie by pomohlo ozdraviť slovenské mestá a obce, a zlepšiť podmienky na ich kontrolu. Spolu s vami vyzývame kandidátov do volených funkcií, aby sa stali Správnymi kandidátmi a zaviazali sa, že v prípade zvolenia budú usilovať o ich presadenie. Mená kandidátov a ich záväzky k presadeniu opatrení budeme priebežne zverejňovať.

Počas volieb

Pomôžeme vám zorientovať sa
15. novembra 2014, v deň komunálnych volieb, zverejníme finálny zoznam kandidátov, ktorí sa zaviazali presadiť navrhnuté opatrenia. Budete si môcť ešte overiť, či sa medzi nimi nachádza aj váš kandidát, a ak áno, k presadeniu ktorých opatrení sa zaviazal. Krátko po vyhlásení volebných výsledkov zverejníme zoznam Správnych kandidátov, ktorí boli zvolení.

Po voľbách

Sledujeme dodržiavanie záväzkov
Veríme, že politici sa musia zodpovedať verejnosti. Platí to tak na národnej, ako na lokálnej úrovni. Rozumieme, že občania nemajú kapacitu odsledovať rôzne aktivity volených zástupcov, preto to urobíme za nich. Dvanásť mesiacov po voľbách budeme kontrolovať, či a do akej miery si zvolení Správni kandidáti plnia záväzky, ktoré dali občanom a či sa im podarilo presadiť niektoré z navrhnutých opatrení.

Kto sme

Za kampaňou Správni kandidáti stojí zoskupenie neziskových organizácii a občianskych iniciatív vedené Inštitútom pre dobre spravovanú spoločnosť a portálom Odkazprestarostu.sk. Všetky zapojené organizácie vyvíjajú aktivity súvisiace s dianím na lokálnej úrovni.

Viac o nás
Podporte nás

Podporte nás v snahe o lepšiu samosprávu na Slovensku. Podporiť nás môžete štyrmi spôsobmi: ako volič v deň volieb, ako aktívny občan počas celej kampane, ako darca podporujúci správnu vec, ako dobrovoľník pomáhajúci svojimi rukami, nohami alebo hlavou.

Viac o nás